Jak zapobiec łysieniu?

Wypadanie włosów jest naturalnym procesem, który nasila się zwłaszcza w okresie jesiennym. Nadmierna utrata owłosienia, czyli łysienie, jest problemem, który dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Jego przyczyny mogą być różne, a najczęściej wpływ na to mają czynniki genetyczne oraz bodźce zewnętrzne niekorzystnie wpływające na strukturę włosów. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym można zapobiec łysieniu i cieszyć się piękną i bujną fryzurą. 

Przyczyny łysienia

Problem z nadmierną utratą owłosienia może być dziedziczony i dotyka w głównej mierze mężczyzn. Testosteron wchodzi w reakcję z mieszkami włosowymi i prowadzi do ich stopniowego zaniku oraz zahamowania procesów zdrowych włosów. Mieszki stają się także bardziej podatne na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, które je osłabiają. Łysienie może być także następstwem wielu chorób, takich jak np. cukrzyca, problemy z tarczycą czy hipokalcemia. Także ogólne osłabienie organizmu wywołane długotrwałym stresem, ciążą i porodem, a także menopauzą i przyjmowanymi lekami może nasilać wypadanie włosów. Łysieniu mogą także sprzyjać zabiegi fryzjerskie, takie jak zbyt częste farbowanie oraz nadmierne używanie środków do stylizacji, które osłabiają mieszki włosowe i przyspieszają ich wypadanie.

Kosmetyki zapobiegające łysieniu

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zapobieganie łysieniu jest stosowanie innowacyjnych kosmetyków stworzonych na bazie nowoczesnych technologii i receptur. Najwyższej jakości produkty można znaleźć na stronie https://www.nanogen.pl/Zawierają one nanowłókna, czyli pocięte włókna keratynowe, które łączą się z naturalnymi włosami dając spektakularny efekt. Wypełniają one puste przestrzenie na skórze głowy, tworząc warstwę, która niczym nie różni się od prawdziwych kosmyków. Działanie kosmetyku jest natychmiastowe, a niesamowite efekty utrzymują się aż do kolejnego mycia. Produkty mogą być stosowane nawet w przypadku osób, u których problem z łysieniem jest bardzo nasilony, a włosy rzadkie. Kosmetyki Nanogen występują w 10 odcieniach:

  • czarny
  • ciemny brąz
  • średni brąz
  • ciemny blond
  • średni blond
  • jasny blond
  • kasztanowy
  • rudobrązowy
  • siwy
  • biały

Dzięki temu z łatwością można dopasować jego kolor do naturalnego odcienia włosów. Kosmetyki te są wytwarzane z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i testowane dermatologicznie w najlepszych laboratoriach. Dzięki stosowaniu tych produktów zapobieganie łysieniu może być bardzo łatwe i przyjemne, a co najważniejsze skuteczne i trwałe.