Paznokcie akrylowe – co to jest i jak zrobić manicure akrylowy?

Manicure akrylowy należy do jednych z najbardziej popularnych sposobów na zdobienie paznokci. Obok manicure hybrydowego oraz manicure tytanowego, stanowi on jeden z najbardziej trwałych sposobów na uzyskanie ładnie pomalowanych paznokci. Manicure akrylowy trzyma się długo, mimo oddziaływania licznych czynników szkodliwych, tj. kontakt z chemikaliami, zarysowania, czy wystawianie paznokci na kontakt z wodą i parą wodną.

Akrylowe lakiery do paznokci – co to jest?

Czym jest akryl wykorzystywany do manicure akrylowego? Akryl to bezbarwny proszek, który kosztuje około 5 do 10 zł, który należy połączyć ze specjalnym płynem. Całość nakłada się na tips przyklejony uprzednio do paznokcia. Następnie, należy chwilę odczekać, aż do samoczynnego utwardzenia się akrylu na paznokciu. Gdy akryl zastygnie, należy wykonać manicure. Zdarza się, że akryl nakłada się w połączeniu z hybrydami lub z lakierami żelowymi.

 

Paznokcie akrylowe – dla kogo?

Komu warto polecić zrobienie manicure akrylowego, w zamian za hybrydy lub paznokcie tytanowe? Manicure akrylowy sprawdza się u tych kobiet, których naturalna płytka paznokcia jest delikatna i cienka, a same paznokcie są łamliwe. Szczególnie technikę tę doceniają kobiety, które mają duże problemy z zapuszczeniem długich paznokci. Dzięki akrylowi, paznokcie można wydłużyć. Dodatkowo, manicure akrylowy jest doskonały dla kobiet, które nie mają czasu na tradycyjny manicure hybrydowy wykonywany przy użyciu lamp UV/LED do paznokci. Zdobienie paznokci metodą akrylową trwa zdecydowanie krócej, bo wystarczy nałożenie jednej warstwy preparatu. Jeśli osiągniemy wprawę, zrobienie paznokci akrylowych zajmie nam kilka minut.

 

Czy akryl jest szkodliwy dla paznokci?

Niestety, wokół akrylu wyrosło sporo mitów. Przede wszystkim, kobiety często boją się o to, czy manicure akrylowy niszczy paznokcie. Trudno uwierzyć, że tak mocno trzymający się lakiery nie wpływa negatywnie na płytkę paznokcia. W rzeczywistości jednak akryl nie łączy się inwazyjnie z płytką paznokcia, pozostaje elastyczny i przesuwa się wraz ze wzrostem tkanki.

 

Jak zrobić paznokcie akrylowe?

Akryl nakładamy na paznokcie opiłowane, z przygotowanymi skórkami. Matowimy płytkę paznokcia i nakładamy cleaner odtłuszczający. Następnie, nakładamy tipsy specjalnym klejem, który powinien zostać zaaplikowany w połowie długości płytki paznokcia. Można też aplikować akryl bezpośrednio na płytce paznokcia lub na papierowym szablonie.

Następnie, przygotowujemy akryl do paznokci. W małym szklanym kieliszku umieszczamy odrobinę płynu, a do drugiego wsypujemy proszek. Następnie, małym pędzelkiem z okrągłą końcówką mieszamy płyn i sięgamy po proszek. Wszystko rozprowadzamy na paznokciach, zachowując precyzję. Po zakończonej pracy natłuszczamy paznokcie oliwką i poprawiamy ich kształt pilnikiem.