Terapia trychologiczna – kiedy warto?

W ostatnich czasach na popularności zyskały zawody trychologa oraz dermotrychologa. Nie powinno to nikogo dziwić, bowiem liczba problemów zdrowotnych ściśle związanych ze skórą głowy oraz włosami na przestrzeni ostatnich kilku dekad zaczęła zauważalnie rosnąć. Stale wzrastające grupa osób skarży się na zauważalne przerzedzanie się fryzury, rozliczne odmiany łysienia, od telogenowego, poprzez androgenowe, a na plackowatym kończąc, jak również wskazuje na fakt stopniowego acz nieubłaganego pogarszania się ogólnego stanu ich włosów, które tracą swój pierwotny blask, puszystość i sprężystość.

Rozwiązaniem wszystkich tych problematycznych kwestii wydaje się być kompleksowa terapia trychologiczna. Na czym ona polega? W telegraficznym skrócie powiedzieć można, iż rozpoczyna się ona od zidentyfikowania problemów zdrowotnych z jakimi zmaga się pacjent, a następnie zakłada wprowadzenie zmian w jego stylu życia, tak aby usunąć możliwie jak najwięcej czynników mogących się negatywnie odbijać na fryzurze. Niektórych z naszych czytelników może to dość mocno zaskoczyć, jednakże w lwiej części przypadków o włosy zadbać można ograniczając stres, zmieniając przyzwyczajenia żywieniowe, czy w końcu…lepiej się wysypiając!

Kiedy już specjalista pozna podłoże naszego problemu, przyjdzie czas na regenerację naszego uczesania poprzez stosowanie wysokiej jakości szamponów, odżywek, suplementów diety oraz specjalistyczne zabiegi, w tym mezoterapię mikroigłową, które to mają na celu pobudzenie włosów do wzrostu oraz stymulację naczyń krwionośnych znajdujących się w obrębie głowy, dzięki czemu dostarczać one będą do cebulek niezbędne witaminy i mikroelementy, tak potrzebne im do prawidłowego rozwoju.

Pragniemy w tym miejscu nadmienić, że profesjonalnie przeprowadzana terapia trwać może – w zależności od zaawansowania problemów z jakimi się zmagamy – od kilku do kilkunastu miesięcy. Nie powinno nas to jednak zrażać, bowiem na wszystko co wartościowe trzeba nieco poczekać! Jeżeli tylko trafimy na prawdziwego profesjonalistę, który będzie prowadził nas zgodnie z najlepszymi praktykami obowiązującymi w branży trychologicznej, już po pierwszych kilku tygodniach zauważymy pozytywne zmiany, które to sprawią, że nie będziemy mogli się doczekać dalszych etapów kuracji. Zapewniamy, że cena jaką przyjdzie nam zapłacić za przejście swoistej metamorfozy wcale nie będzie wygórowana, natomiast koszty nie będą aż tak odczuwalne, bowiem zostaną one rozłożone na kolejne sesje odbywające się co dwa-trzy tygodnie.