Kolczyk do pępka – symbol młodzieńczego buntu ciągle na topie

Kolczyki w pępku były bardzo popularne na przełomie XX i XXI wieku. Nosiły je młode gwiazdy, a wraz z nimi tłumy nastolatek. Moda na ten dodatek wciąż trwa, a kontrowersje wokół niego nie milkną.

Kolczyk do pępka – przekłuwanie pępka

Jeśli chcesz wykonać zabieg przekłucia pępka, wiedz, że musi się on odbyć w sprawdzonym miejscu oraz w sterylnych warunkach. Zdecydowanie nie należy wykonywać go samodzielnie. Odpowiednimi miejscami do zrobienia kolczyka w pępku są profesjonalne studia piercingu oraz gabinety kosmetyczne. Cena takiego zabiegu waha się w granicach 150 zł. Najważniejsze w całym zabiegu jest to, aby używać wysterylizowanych narzędzi. Piercing pępka wykonywany jest przy użyciu przeznaczonej do tego celu długiej igły. Pierwszy kolczyk do pępka powinien być wykonany najlepiej ze stali szlachetnej lub tytanu, byleby nie zawierał niklu.

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy kolczyk w pępku boli. Bolesność zależy od wrażliwości skóry i progu bólu osoby, która poddała się przekłuwaniu. Nie raz zdarzy się tak, że dla jednych będzie to delikatne ukłucie, a dla innych może okazać się bólem na kilka kolejnych dni.

Kolczyk do pępka – jak pielęgnować ranę podczas gojenia

Gojenie się dziurki na kolczyk do pępka trwa dłużej niż gojenie dziurek w uszach i może trwać od 3 tygodni do nawet pół roku. W tym czasie bardzo ważne jest dbanie o higienę przekłutego miejsca. Podczas gojenia się rany nie korzystamy z basenu, sauny oraz żadnych innych publicznych kąpielisk. Warto również izolować ranę przed kontaktem z różnymi kosmetykami. Najlepiej przemywać ją szarym mydłem.

Samo miejsce nakłucia trzeba przemywać solą fizjologiczną regularnie przez kilka tygodni. Najlepiej przez kilka dni po przekłuciu nie wyciągać kolczyka z pępka.