Zastosowanie pudru do włosów

Z czym kojarzą Wam się pudry do włosów? Większość z nas natychmiast pomyśli o przeładowanej półce z kosmetykami, należącej do swojej dziewczyny lub żony. W jednak, istnieje również puder dla mężczyzn. Co więcej, w ostatnich czasach robi prawdziwą furorę w męskim fryzjerstwie. Sprawdźcie, dlaczego warto stosować puder do swojej męskiej fryzury. W jaki sposób aplikować go na włosy i jakie efekty daje?

 

Jak działa puder do włosów?

Puder do włosów ma postać zwykłego proszku, który należy rozproszyć na powierzchni włosów, uważając przy tym, aby pokryć ich nasadę. Formula pudru do włosów jest bardzo lekka. Włókna są delikatne. Bezpośrednio po wysypaniu z opakowania są lekko białe, wyglądają trochę jak mąka. Mają dość duży ładunek elektrostatyczny, który sprawia, że wchodząc w kontakt z włosami, natychmiast przyczepiają się do nich i staja się przezroczyste. Puder sprawia, że włosy staja się znacznie bardziej podatne na stylizację. Sprawdza się doskonale mężczyznom, którzy mają nieco dłuższe włosy i którzy chcą szybko je uporządkować przed ważnym wyjściem. Panowie o krótszych i rzadszych włosach doceniają kosmetyk za dyskretne nadawanie im objętości.

 

Puder do włosów – kto powinien go używać?

Puder jest prawdziwym wybawieniem dla osób, które mają cienkie włosy. Podstawową funkcją tego kosmetyku, poza stylizacją, jest dodawanie objętości pasmom. Dzięki pudrowi, włosy wydają się optycznie nie tylko bardziej geste, ale również zdrowsze. Kosmetyk ten jest szczególnie polecany osobom, które mają odwieczny problem z odbiciem włosów u nasady, czyli panom, którym ich włosy zdają się oklapnięte i pozbawione życia. O podobny efekt łatwo, gdy używamy pianki do włosów. Puder jednak wygrywa lekkością i tym, że nie skleja włosów.

 

Puder do włosów – suchy szampon

Puder do włosów, oprócz tego że pozwala w prosty sposób stworzyć efekt messy hair na głowie, to jeszcze zbiera sebum z powierzchni włosów. Dzięki temu, włosy nie tylko nabierają pożądanej we fryzurze typu messy hair szorstkości, ale też po aplikacji pudru wydają się odświeżone. Z tego powodu, wielu mężczyzn (i kobiet) ratuje się pudrem do włosów wtedy, gdy brakuje nam czasu na umycie głowy, a jednocześnie czujemy, że włosy są już przetłuszczone. Z tego samego powodu puder do włosów jest idealnym kosmetykiem do codziennej stylizacji dla mężczyzn, którzy mają naturalne tendencje do nadmiernego przetłuszczania się włosów. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że taki puder różni się od klasycznego suchego szamponu i nie powinien być używany zamiennie.

 

Sprawdźcie przykładowe, sprawdzone pudry do włosów w sklepie Barbersupply: https://barbersupply.pl/cat-pol-1214553979-KOSMETYKI-DO-WLOSOW-Pudry-do-wlosow.html