Kolczyki – jak dobrać do kształtu twarzy

Nie ulega wątpliwości, że kolczyki to najbardziej lubiany przez kobiety element biżuterii. Pasują do każdego stroju, na każdą okazję – oczywiście pod warunkiem, że dobrze je dopasujemy. W doborze duże znaczenie ma kształt twarzy. Właściwie dopasowane kolczyki dodają nam blasku i odwracają uwagę od rzeczy, które chcemy ukryć. Do kształtu naszej twarzy, jakie będą pasować kolczyki? Podpowiadamy.

Kształt twarzy

Na samym początku warto określić, jaki masz kształt twarzy. To od niego zależy, jak będziemy dobierać biżuterię, by podkreślić lub ukryć niektóre elementy urody. Wyróżniamy kilka podstawowych kształtów twarzy: owalny, trójkątny, okrągły i kwadratowy.

Twarz owalna

Będąc posiadaczką takiego kształtu twarzy, jesteś w najlepszej sytuacji, ponieważ pasują Ci praktycznie każde kolczyki. By przyciągnąć uwagę postaw na duże modele. Jedynie zrezygnuj ze zbyt długich kolczyków, które niepotrzebnie dodatkowo wydłużają twarz.

Twarz okrągła

Przy okrągłym kształcie twarzy warto wybrać takie kolczyki, które optycznie ją wyszczuplą. Tutaj sprawdzą się kolczyki podłużne lub w kształcie prostokątów i kwadratów. Im dłuższe i bardziej kanciaste kolczyki, tym twarz wygląda na smuklejszą. Przy takim kształcie twarzy unikaj kolczyków kół lub perełek.

Twarz trójkątna

Trójkątna twarz charakteryzuje się szerszym czołem, wąskim podbródkiem i wyraźnie zarysowanymi kośćmi policzkowymi. Dopasowując kolczyki przy takim kształcie twarzy, pamiętaj, aby optycznie poszerzyć jej dolną część. Postaw na kolczyki, których większy element będzie znajdować się na wysokości brody. Tym sposobem przyciągniesz do niej uwagę. Tutaj świetnym rozwiązaniem są kolczyki trójkątne albo dłuższe, które zakończone są dużym, zwracającym uwagę elementem.

Twarz kwadratowa

Charakterystyczne cechy twarzy kwadratowej to szerokie czoło i żuchwa oraz wyraźnie uwydatnione kości policzkowe. Jeśli chcesz złagodzić ostre rysy, wybieraj kolczyki o łagodnych kształtach – koła, łezki, kulki. Zrezygnuj z kolczyków o ostrych kształtach.

 

Zadzwoń:
+48 609 814 008

Zobacz stronę:
https://www.beryl.pl/wydarzenia
kolczyki