Akupresura – masowanie określonych punktów na stopie

Historia akupresury sięga 5000 lat przed naszą erą. Cofnijmy się zatem do tamtego momentu na Daleki Wschód, do Chin – kraju, który słynie z szerokiej wiedzy i dużej popularności tej techniki.

Ręce, które leczą

Miejscowi znachorzy i lekarze zaobserwowali jak olbrzymie znaczenie ma dotykanie konkretnych partii i punktów na ciele człowieka – podrażniony w jednym miejscu prawie nie reagował, w drugim zwijał się z bólu. Dostrzeżono, że miejsca te nie są przypadkowe i powtarzają się u kolejnych osób. Przez tysiące lat doskonalono tę zmysłową sztukę – głaskano, uciskano, dotykano i opukiwano kolejne centymetry ludzkiej skóry. Tak Chińczycy osiągnęli perfekcję w uzdrawianiu schorzeń ludzkiego ciała dotykiem.

Jak przebiega zabieg akupresury?

Może być niezwykle dynamiczny i pobudzający lub przebiegać z rosnącym natężeniem – spokojne miarowe ruchy stają się stopniowo coraz bardziej stanowcze i mocne. Chińczycy wierzyli, że za zdrowie i harmonię ludzkiego ciała odpowiada równoważny przepływ energii – osiągnięcie Yin i Yang miało gwarantować stabilność i sprawność organizmu. Jednak ciało ulega wpływowi wielu czynników, przez co energia nie może przepływać zgodnie ze swoim naturalnym rytmem i należytą swobodą. Jest ona blokowana i to właśnie zabiegi akupresury mogą pomóc ją uwolnić.

Zabieg akupresury w domu – czy to możliwe?

Filozoficzne aspekty zostawmy Chińczykom, którzy z dziada pradziada przekazywali sobie tę wiedzę – skupmy się na kwestiach praktycznych. Nie od dziś wiadomo, że masaże i odpowiednia stymulacja dotykiem potrafią bardzo pozytywnie wpływać na stan zdrowia i samopoczucie. Dlatego warto zaczerpnąć nieco ze skarbnicy wiedzy wschodniej medycyny i spróbować odtworzyć zabieg akupresury we własnym domu.

Stopy to podstawa!

Istotnym przy akupresurze jest skupienie uwagi na stopach – to one podtrzymują cały korpus i codziennie narażone są na największe obciążenia. W związku z tym dobrze jest zapoznać się z mapą najbardziej wrażliwych na nich punktów i stopniowo stymulować je z coraz większa mocą. Pomocny może okazać się masażer do nóg, który pobudzi nie tylko zakończenia nerwowe zlokalizowane na stopach, ale także przyniesie ulgę łydkom, a to wszystko za sprawą poduszek powietrznych, których opróżnianie i pompowanie pobudzi naturalne odruchy mięśni i pozwoli zrelaksować się zmęczonym nogom po całym dniu pracy.

Podobne działanie ma masażer do stóp – jest on jednak nieco bardziej kompaktowy, przez co można cieszyć się odprężającym zabiegiem nie tylko w domu, ale także np.: podczas wakacyjnego wyjazdu czy weekendowego wypadu za miasto. Masażer stóp Casada jest wyposażony w specjalną rolkę masującą, która ma zbawienny wpływ na podeszwy stóp, których stymulacja nie tylko zrelaksuje zmęczone nogi, ale także korzystnie wpłynie na pracę organów wewnętrznych.

Masażer wibracyjny do ciała – namiastka Azji w twoim salonie

Współczesny, siedzący tryb życia powoduje problemy z postawą ciała, bóle kręgosłupa i głowy. Naprzeciw potrzebom wychodzą firmy produkujące masażery do ciała, kręgosłupa oraz maty masujące, które można nakładać na fotel. Użytkownik może dopasować rodzaj, intensywność masażu oraz wybrać masowane strefy – tak zindywidualizowane masaże mogą zrekompensować wielogodzinne maratony komputerowe i poprawić kondycje ciała i ogólne samopoczucie.

Dodaj komentarz