Jak dbać o skórę twarzy

Skóra twarzy wraz z mijającymi latami traci na elastyczności i sprężystości, ma skłonności do wiotczenia i pojawiają się na niej zmarszczki. Trudno przeciwdziałać upływowi czasu, możemy jednak zadbać o to, aby właściwa pielęgnacja skóry uwzględniała przede wszystkim jej nawodnienie, co gwarantuje młodzieńczy wygląd nawet w wieku dojrzałym.

 

Jak właściwie zadbać o skórę na twarzy?

Codzienny rytuał pielęgnacyjny, jakie powinna być poddawana skóra twarzy to kilka prostych zabiegów. Podstawą jest oczyszczanie twarzy, najpierw z makijażu, co można wykonać delikatnym mleczkiem lub płynem micelarnym, które nie naruszą równowagi wodno-lipidowej, a następnie zmycie sebum i innych zanieczyszczeń żelem myjącym np. marki Neutrogena wytwarzającym delikatną pianę. Kolejnym krokiem będzie nałożenie odpowiedniego kosmetyku dogłębnie nawilżającego skórę – kremu lub żelu.

 

Dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne dla twarzy, które możemy stosować co jakiś czas to złuszczanie martwego naskórka wykonywane co 2 tygodnie, które pozwala przywrócić blask skórze i ułatwia wniknięcie składników odżywczych kosmetyków w głąb skóry. Warto również co jakiś czas zastosować dogłębnie nawilżającą, regenerującą lub oczyszczającą maskę, w zależności od indywidualnych potrzeb naszej skóry na twarzy. Domowe spa z maseczką można wykonać raz-dwa razy w tygodniu lub w zależności od potrzeby, przed specjalnym wyjściem.

 

Co powinny zawierać kosmetyki do pielęgnacji twarzy?

Nie ma uniwersalnego kosmetyku, który odpowiada każdej skórze. Dobór kosmetyków pielęgnujących i nawadniających zależy więc od indywidualnych potrzeb. WArto zwrócić uwagę jednak, aby wybierane kosmetyki zawierały kwas hialuronowy, którego jedna cząsteczka wiąże aż 250 cząsteczek wody, pozostawiając cerę dogłębnie nawodnioną i promienną. Innym cennym składnikiem kosmetyków pielęgnujących twarz będzie gliceryna. Utrzymuje ona odpowiedni poziom natłuszczenia skóry, dzięki czemu nie przesusza się ona nadmiernie i nie łuszczy.

 

Używając kremów lub żeli nawilżających na dzień, zwróćmy także uwagę, czy są one w stanie ochronić skórę na twarzy przed nadmiernym promieniowaniem UVA i UVB emitowanym przez słońce. Nadmierne opalanie, zarówno w okresie letnim, jak i zimą w solarium powoli wychodzi z mody ze względu na szkodliwy wpływ, jaki może mieć na skórę, zwłaszcza na twarzy. Warto zadbać więc, aby kosmetyki, które stosujemy na co dzień pozwalały bezpiecznie spacerować nawet w najgorętsze dni po miejskich ulicach, a na wakacjach stosować specjalne mleczka ochronne z wyższymi filtrami. Dowiedz się więcej także na: https://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-twarzy/

Dodaj komentarz