Czy ta bluzeczka mu się spodoba?

Kobieta modna na wiosnę okiem mężczyzn

 

Wiosna już całkiem dobrze zadomowiła się w parkach i na ulicach. Temperatura nawet w nocy nie spada poniżej zera. To prowokuje nas do wymiany garderoby na znacznie lżejszą. Bez żalu odwieszamy do szaf grube palta i puchowe kurtki. Zamiast tego tęsknym okiem spoglądamy w kierunku bluzek i sukienek podkreślających „to i owo”. Chcemy podobać się płci przeciwnej i cieszymy się, że  możemy wreszcie zaznaczyć naszą kobiecość wybierając kobiecą modę na wiosnę. Tylko co podoba się płci brzydszej? Jak zrobić wrażenie na przedstawicielach męskiej połowy świata i nie przesadzić? Portal randkowy MyDwoje postanowił zapytać o to samych zainteresowanych, czyli mężczyzn – singli z MyDwoje – w sondzie pod tytułem „Jaki kobiecy styl preferujesz, podoba Ci się na wiosnę?”. Gusta mężczyzn nie mają już przed nami tajemnic, a panie mają świetną „ściągawkę” podczas odświeżania swojej garderoby.

 

Mężczyźni stawiają na luz i swobodę

 

Wskazania panów nie są jednoznaczne. Większość mężczyzn wybiera jednak styl swobodny, kobiecy, ale nie przesadzony. Najwięcej z nich wskazuje na romantyczny boho (28%), jako ten, który przemawia do nich najbardziej. Kojarzy się on właśnie z naturalnością, delikatnością, swobodą i brakiem ograniczeń. Dziewczyny, które na co dzień wybierają ten look kojarzone są przede wszystkim ze zwiewnymi, transparentnymi sukienkami, bluzkami niedbale odsłaniającymi dekolt lub ramiona, kapeluszami z dużym rondem lub wielkimi okularami przeciwsłonecznymi. Obowiązkowo trzeba do tego rozpuścić włosy, które mają być „uczesane wiatrem”, a makijaż kojarzący się z boho jest na tyle subtelny i delikatny, że większość panów zupełnie go nie zauważa. Kolejnym stylem, który uwodzi panów jest  casual (27%). Ten styl lekko kojarzy się ze stylem męskim, ale jego elementy dobierane są tak, by kobiecość została podkreślona. Dlatego luźne koszule, marynarki casual czy spodnie w kant łączone są ze szpilkami, kopertówką i bardzo kobiecą biżuterią. Makijaż również ma podkreślać kobiecość, dlatego mocniej zarysowane usta czy oczy przyciągają niejedno męskie spojrzenie. Ten rodzaj wyglądu jest ulubiony również przez panów z innego powodu. Mężczyźni uwielbiają oglądać swoje partnerki w elementach swojej garderoby – jak choćby w męskiej koszuli, którą zakładają one po upojnej nocy. Panowie uważają też, że strój rodem z siłowni czy sobotnich porządków również może być sexy i to nie tylko w miejscu do tego przeznaczonym. Styl sportowy, bo o nim mowa, czyli zupełny brak makijażu, legginsy, dresowe bluzy, T-shirty oraz trampki, podoba się 11% panów.

 

Księżniczki i elegantki mile widziane

 

A co z paniami, które szczególnie dbają o siebie i uwielbiają mocno wyróżniać się z tłumu? Czy nie mają szans na powodzenie? Oczywiście one również znajdą amatorów przepychu i ekstrawagancji. 13% panów pociągają kobiety błyskotki, mieniące się cekinami i efektownymi dodatkami  księżniczki. Tego typu panie przy swoim boku traktują jako swoją niezaprzeczalną ozdobę, a nawet rodzaj trofeum, którym można pochwalić się przed kolegami. Panowie (9%) wybierają również kobiety z klasą, które są pewne siebie, świadome swoich atutów i świetnie znają się na  modzie. Jednak to kobiety, które nie tracą własnej osobowości, a moda służy jedynie temu, by wyeksponować ich indywidualność. Styl paryski wyróżnia się dodatkowo tym, że podkreśla kobiecość i klasę, ale nie jest to nachalny i porażający Zaledwie  8% mężczyzn – co zapewne wprawi w osłupienie niejedną kobietę –  ma zbyt mało wyobraźni i oczekuje, że wszystko zostanie podane „na talerzu”. Wybierają oni look sexy, czyli mocny makijaż, kusą mini, obcisłe bluzki i spodnie oraz zbyt głębokie dekolty, które podkreślają rozrywkowy i swobodny styl bycia tak noszących się kobiet. Styl, który zdecydowanie nie przemawia do mężczyzn to styl rockowy. Tylko 2% panów uznaje go za atrakcyjny i raczej unika takic kobiet, które mogą okazać się zbyt silne i niestałe w uczuciach.

 

Jak oczarować mężczyznę?

 

Jak zatem oczarować płeć przeciwną? Okazuje się, że panowie nie preferują skrajności i przerysowania. Chcą, by ich kobiety podkreślały zalety swojej płci, ale przy tym zachowały klasę i delikatność im właściwą. Większość zapytanych chce dostrzegać ich subtelną kobiecość  i nie ważne czy  prezentują się im sauté czy w pełnym makijażu, czy w starannie dobranym stroju czy zupełnie na luzie – ważne, by nie traciły dziewczęcości, a ich styl nie przytłaczał ich wnętrza i nie dominował szeregu innych zalet, których panowie szukają w swoich ukochanych kobietach.

 www.mydwoje.pl

Dodaj komentarz