Fotoodmładzanie narzędziem E-LIGHT (IPL + RF)

Każdy z nas pragnie wyglądać młodo, świeżo i promiennie na każdym etapie życia. Ale co zrobić, jeżeli skóra zaczyna tracić elastyczność i napięcie, a dodatkowo ciągle zauważamy coraz to nowe zmarszczki? Na szczęście na te problemy bez trudu można zaradzić wykonując fotoodmładzanie narzędziem E-LIGHT (IPL +RF). Dowiedz się więcej o tym zabiegu i zdecyduj, czy jest to metoda dla Ciebie.

Na czym polega i jakie korzyści daje fotoodmładzanie E-LIGHT?

E-LIGHT to nowatorskie i profesjonalne narzędzie, którego działanie oparte jest na intensywnym świetle pulsacyjnym. Fotoodmładzanie w bezinwazyjny sposób niweluje objawy starzenia się skóry działając wielokierunkowo. Podczas przeprowadzenia zabiegu włókna kolagenowe i elastylowe zostają skrócone i przebudowane. W skutek tego skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna. Oprócz tego zmniejszają się pory i wygładzają zmarszczki, a także zwiększa się poziom nawilżenia skóry. Narzędzie E-Light IPL doskonale radzi sobie również z trądzikiem, naczynkami, a nawet przebarwieniami na skórze.

Jak przebiega fotoodmładzanie E-LIGHT?

Pierwszym krokiem jest przygotowanie obszaru zabiegowego i wykonanie demakijażu. Następnie na skórę nałożony zostaje specjalistyczny żel do laseroterapii, po czym następuje najważniejsza część, czyli samo wykonanie zabiegu. Następnie wystarczy tylko nałożyć krem pielęgnacyjny, i można już zacząć czekać na pojawienie się pierwszych efektów.

Jak postępować po fotoodmładzaniu?

Po wykonaniu zabiegu skóra może być podrażniona, jednak jest to zupełnie normalne zjawisko, którym nie trzeba się martwić. U osób z jasną karnacją powinno ono ustąpić w przeciągu kilku godzin, natomiast u osób z ciemniejszą karnacją może to potrwać trochę dłużej. Podrażnienia można łagodzić chłodnymi kompresami, pantenolem lub alantanem. Po wykonaniu zabiegu trzeba również pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Do 2 tygodni po zabiegu, lub w przypadku serii zabiegów, przez cały okres trwania terapii, trzeba unikać ekspozycji na promienie słoneczne a także używać kremów z wysokim filtrem. Nie należy również zażywać leków uczulających na słońce, ziół na bazie dziurawca lub nagietka, substancji złuszczających i kremów z witaminą A i C. Nie wolno stosować też mocnych peelingów chemicznych. Przez kilka po zabiegu nie powinno się również używać kosmetyków na bazie alkoholu a także korzystać z sauny, basenu czy gorących kąpieli.

Ile kosztuje fotoodmładzanie i jak często należy je wykonywać?

Dla osiągnięcia najlepszych efektów warto wykonać serię, która zawiera 6 zabiegów. Cena będzie się różnić w zależności od tego, czy na miejsce ich wykonania wybierzemy na przykład Wrocław czy Białystok, ponieważ dużą rolę odgrywa tu wielkość miasta. Zawsze należy jednak decydować się na korzystanie ze sprawdzonych, godnych polecenia gabinetów. Na koszt ma również wpływ wielkość obszaru przeprowadzenia zabiegu.