Sekretna moc kamieni naturalnych

Pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi nam na myśl rozmawiając o kamieniach szlachetnych, to wykorzystywanie ich do produkcji przepięknej biżuterii. Od wieków te błyskotki intrygowały ludzkość na całym świecie ze względu na rzadkość występowania czy barwę. Niektórzy twierdzą, że kamienie naturalne pomagają nie tylko naszej duszy, ale także ciału. Ich właściwości znali już Egipcjanie, Babilończycy, Rzymianie czy Grecy. Oto kilka najpopularniejszych.

 

Perły

 

Określane często jako łzy aniołów. Od zarania dziejów należą do najcenniejszych kamieni. Przypisuje się im właściwości magiczne oraz moc uzdrawiania. Perła symbolizuje nasze dobre cechy, takie jak: mądrość, niewinność, uczciwość czy czystość. Według medycyny niekonwencjonalnej perły: oczyszczają organizm z toksyn, pomagają w leczeniu chorób wątroby i anemii, obniżają cholesterol; wzmacniają kości i zęby; redukują alergie, przeziębienia czy bóle brzucha; a noszenie naszyjników stykających się ze skórą zapobiega migrenom.

 

Opal

 

Zaliczany jest do najbardziej fascynujących kamieni świata. Niektóre odmiany opalu wykazują charakterystyczne zjawiska optyczne takie jak: opalizację, efekt kociego oka, asteryzm. Do wyrobów jubilerskich wykorzystywane są opale szlachetne. Powstała z nich biżuteria jest niepowtarzalna i przepiękna. Opal uważany jest za amulet szczęścia, który symbolizuje zaufanie i wiarę. Niektórzy wierzą, że przynosi powodzenie, rozwija intuicję i kreatywność, leczy ciało, wspomaga walczyć z depresją oraz zwiększa wolę życia.

 

Bursztyn

 

Kamień życia. Zwany również jako jantar. W jego leczniczą i magiczną moc wierzono od zamierzchłych czasów. Specjaliści medycyny naturalnej zalecają, aby nosić bursztyn na szyi. Wiara w jego dobroczynne działanie jest uzasadniona i została poparta wynikami badań naukowych. Na bazie bursztynu wyrabia się kremy czy też maści.